مهارت آموزی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای کلید اشتغال
یادداشت/ عزیز حمیدی کیا
آموزش های فنی و حرفه ای با هدف انتقال مهارت های مختلف به فراگیران و نیز اشتغال فارغ التحصیلان و در نهایت تربیت نیروی کار مورد نیاز بخش های مختلف جامعه می باشد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رکن اصلی و اساسی  ثبات ، امنیت و آرامش کشور و مردم است
یادداشت/ حمید حمیدی کیا
یکی از اساسی ترین پایه های ارکان امنیت، صلح و آرامش یک کشور، نیروی مسلح آن کشور است و اگر این نیرو در یک کشور ضعیف و سست باشد باعث می شود آن کشور از نظر امنیت و ثبات دچار تزلزل شود و آرامش و آسایش جامعه آن کشور در پایین ترین سطح ممکن خواهد بود.
حفظ کرامت و احترام به ارباب رجوع
یادداشت/
در شریعت اسلام هر فرد مسلمان دارای احترام بوده و هیچ کس حق توهین یا بی اعتنایی به او را ندارد همه باید نسبت به یکدیگر با احترام برخورد کنند و هرگز نباید پست و مقام باعث تکبر و خود پسندی یا بی احترامی نسبت به دیگران شود.
ترامپ هراسی و خودکشی از بیم مرگ
یادداشت
اظهارات برخی مقامات دیپلماتیک مبنی بر اینکه در صورت خروج آمریکا از برجام و پایبندی اروپا به این توافق، ایران به برجام متعهد خواهد ماند بیانگر این واقعیت تلخ است که طرف ایرانی، این‌بار نیز دچار اشتباه ادراکی شده و می‌پندارد اروپا در واقع با سیاست آمریکا در خصوص برجام، مخالف است.
برجام بی فرجام
یادداشت/ دکتر حافظ طلعتی
با گذشت چندین سال از مذاکره هسته ای و هزینه های غیر قابل جبران و تعطیلی علم و فن آوری بومی، خسارت جدی بر کشور عزیزمان وارد ساخت و نه تنها تحریم ها برداشته نشد، نه تنها وعده ها عملی نشد بلکه بیش از پیش بد عهدی توهین به ساختارهای نظام از طرف امریکای جنایتکار به شدت تمام رواج پیدا کرد.
شورای شهر و آبادانی شهر نمین
یادداشت/ عزیز حمیدی کیا
شهر نمین در طول مدت کوتاهی آبادتر خواهد شد، مشروط بر اینکه خودمان هم پیشقدم باشیم ودر کنار شوراها، نظرات و پیشنهادات خود را ارایه نمایم (وَ اَمرُهُم شُوری بَینَهُم) تا آنها هم از نظرات ما بهره برداری نموده و با پیگیری، مشکلات را حل نمایند.
عاشورا و تاسوعا دو روز مهم سال
یادداشت/
همه ما به عنوان یک ایرانی، حال و هوای شهرمان را در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تجربه کرده ایم. در این دو روز سال، میتوان گفت در تمامی شهرهای سراسر کشور معیارها و شاخص های حقوق شهروندی و سرمایه اجتماعی به اوج خود میرسند و به یک دفعه رشد مثبتی پیدا می کنند.
استاندارد دوگانه در برابر جدایی‌ طلبی
یادداشت/
چندی پیش مقامات اقلیم کردستان عراق علیرغم مخالفت دولت مرکزی و نیز صرفا با شرکت ساکنان اقلیم، مبادرت به برگزاری همه‌پرسی استقلال نمودند که با مخالفت و محکومیت نهادهای بین‌المللی و تمامی کشورها همراه شد و در این میانه صرفا رژیم مجعول صهیونیستی و معدودی از رجال سیاسی غربزده کشور،علنا از این رفراندوم غیرقانونی حمایت کردند.
قمه زنی زخم دشمن بر فرق شیعه
یادداشت/
هیچ عقل سالمی وارد کردن صدمه و آسیب را بر جسم جایز نمیداند در عجبم عده ای قمه زن که خود را دانسته و یا ندانسته وارد انحرافات و بدعت ها می کنند چگونه ادعای حسینی بودن می کنند!؟!
پسا استقلال؛ آسیب‌ها و راهکارها
یادداشت/
هدف رژیم صهیونیستی از تحریک بارزانی برای جدایی‌طلبی از عراق، در وهله اول تضعیف عراق به عنوان عضوی از جریان مقاومت و در مرحله بعد تحریک ساکنان مناطق کردنشین کشورهای ترکیه، سوریه و ایران است.

صفحه‌ها