فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 21302
تاریخ انتشار: ج, 1396/12/18 - 15:17
امام جمعه موقت نمین عنوان کرد:
فاطمه زهرا(س) الگوی تمام بشریت است
فاطمه زهرا(س) الگوی تمام بشریت است
امام جمعه موقت نمین گفت: عظمت حضرت زهرا به قدری زیاد است که خداوند این بانو را به عنوان کوثر و خیر کثیر به رسول اکرم(ص) عطا کرده است و هر مقدار از فاطمه زهرا صحبت شود باز هم نمی توان این بانو را آنطور که است وصف کرد.

به گزارش خبرنگار شکوه فرهنگ، حجت الاسلام مهدی ستوده در خطبه ی نماز جمعه شهر نمین ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: سالروز ولادت حضرت زهرا(س) در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مادر و روز زن نامگذاری شده است.

 

امام  جمعه موقت نمین با بیان اینکه فاطمه زهرا(س) الگوی تمام بشریت است افزود: عظمت حضرت زهرا به قدری زیاد است که خداوند این بانو را به عنوان کوثر و خیر کثیر به رسول اکرم(ص) عطا کرده است و هر مقدار از فاطمه زهرا صحبت شود باز هم نمی توان این بانو را آنطور که است وصف نمود.

 

وی گفت: در بین اهل بیت(ع) کم سن ترین معصومی که از دنیا رفته حضرت فاطمه زهرا(س) است در حالی که در کتب مختلف 140 لقب برای این بانوی بزرگوار بیان شده است، لقب هایی که هر کدام از آن ها از وجود و اسرار خود بانوی بزرگوار سرچشمه می گیرد.

 

امام جمعه موقت نمین در ادامه بیان عظمت های فاطمه زهرا(س) گفت: تمام ویژگی هایی که در معصومان وجود دارد همه آن ها در فاطمه زهرا(س) نیز می باشد و به همین جهت است که امام زمان(عج) این بانو را به عنوان الگوی خود معرفی می کند.

 

وی ضمن تبریک روز مادر و زن افزود: وجود پر برکت مادر وجودی خاص در عالم خلقت است و نقش اساسی زندگی انسان ها بر اساس مادر اتفاق می افتد.

 

حجت الاسلام ستوده با بیان اینکه ولایت فقیه عامل اقتدار نظام اسلامی است گفت: حدود 95 درصد شهدا در وصیت نامه خود از واژه ولایت فقیه و 5 درصد دیگر هم از کلمه رهبر یا امام استفاده کرده اند و این نشان می دهد تمام شهدا، ولایت فقیه را بزرگترین رکن این نظام دانسته اند.

 

وی ادامه داد: انقلابی گری و انقلابی ماندن، معرفت به امام راحل و جلوگیری از تحریم امام، اتحاد و انسجام و در نهایت دو قطبی نکردن جامعه از موضاعاتی بود که مقام معظم رهبری در سال 96 بیشتر از همه بر آن ها تاکید داشت.

 

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر