فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 21014
تاریخ انتشار: ج, 1396/09/24 - 16:47
نان بی کیفیت میهمان سفره های مردم نمین
کیفیت نامطلبوب نان در نمین موضوعی است که مردم این شهرستان را درگیر خود کرده و سفره ها را از داشتن نان با کیفیت و مرغوب محروم ساخته است.

به گزارش خبرنگار شکوه فرهنگ، نان به عنوان قوت غالب مردم  و یکی از خريدهای روزانه هر خانواده ايرانی به شمار می آید بنابراین انتظار می رود از کیفیت پایینی برخوردار نباشد اما کیفیت نان تولید شده در نمین اصلا مطلوب و قابل قبول نیست.

 

این روزها دیگر از نان های سال های دور خبری نیست و نان هایی بر سفره های مردم می رسد که بخش زیادی از آن به دلیل نداشتن کیفیت نامطلوب پس از گذشت مدت زمان کوتاهی غیر قابل استفاده و درنهایت به ضایعات تبدیل می شود.

 

طی چندین روز گذشته نیز خبرهایی مبنی بر افزایش قیمت نان بر روی سایت ها و کانال های خبری منتشر شد ولی با اعتراض مردم متوقف شد، اما چیزی که هم اکنون مردم  از آن گله مند هستند به کیفیت نان ها برمی گردد.

 

در این خصوص خبرنگار شکوه فرهنگ با حضور در نانوایی های نمین نظر مردم را جویا شد، «محسن» یکی از شهروندان است که در گفت و گو با خبرنگار شکوه فرهنگ، بیان کرد: اکثر نانوایی ها برای پخت نان از جوش شیرین استفاده می کنند و نمی گذارند خمیر نان آماده طبخ شود و همین امر سلامت تغذیه ای را مردم را به خطر می اندازد و مسئولین هم انگار نه انگار که استفاده از جوش شیرین برای سلامتی مضر است.

 

این شهروند نمینی با بیان  اینکه مسئولان باید به فکر کیفیت نان باشند نه قیمت آن، اظهار کرد: افزایش کیفیت نان علاوه بر تضمین بخشی از سلامتی مردم مانع از افزایش بار مالی خانواده ها و اسراف خواهد شد.

 

یک شهروند دیگر نمینی به خبرنگار شکوه فرهنگ گفت: ارتقای کیفیت نان حق مردم نمین است و مسئولان باید نظارت دائمی و سرزده به نانوایی ها داشته باشند.

 

این زن خانه دار نمینی با بیان اینکه مصرف نان تنها برای یک وعده ممکن است، افزود: نان پخت شده در نانوایی های نمین اصلا ماندگاری ندارد و اگر نان را برای وعده دیگری نگه داریم بیات می شود و قابل خوردن نیست.

 

وی ادامه داد: شور بودن، خمیر و یا سوخته شدن نان از مهم ترین مشکلات نان تولیدی در نمین هستند.

 

نکته قابل توجه اینکه هر از چند گاهی، جلساتی با حضور مسئولان در شهرستان نمین برگزار و بر لزوم افزایش کیفیت نان نیز تاکید می شود اما در عمل هیچ اقدام و نتیجه ای از سوی این مسئولان مشاهده نمی شود.

 

این روزها همین بی کیفیت بودن نان موجب اعتراض سیل عظیمی از مردم نمین شده است و این اعتراض ها توجه جدی مسئولین را می طلبد.

 

انتهای پیام/*

ارسال نظر