فرهنگ جغرافیایی نمین

دانا

 

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب

شکوه فرهنگ نمینآخرین اخبارپربیننده ترین اخبار

کد مطلب: 20361
تاریخ انتشار : س, 1395/06/02 - 15:58
رئیس دانشکده فن‌آوری های نوین سبلان نمین:
4 پژوهشکده جدید در نمین تأسیس می شود
رئیس دانشکده فناوری های نوین سبلان شهرستان نمین گفت: با تأسیس 4 پژوهشکده علوم اعصاب و مراکز پیشرفته تحقیقات ژنتیک، اقلیم، سرطان و گرمایش زمین در این شهرستان موافقتشده است.

دکتر یاشار عزیزیان در گفتگو با خبرنگار شکوه فرهنگ با اشاره به تصویب سند راهبردی دانشگاه نمین اظهار کرد: یکی از دانشکده های فعال، دانشکده فناوری های نوین سبلان بوده و سال گذشته نیز با تأسیس دو دانشکده مواد و نانو فناوری و فناوری اطلاعات موافقت شده و از مهرماه امسال نسبت به پذیرش دانشجو اقدام خواهد شد.

 

رئیس دانشکده فناوری های نوین سبلان شهرستان نمین با اشاره به اینکه کار کارشناسی برای تأسیس چهار پژوهشکده در این شهرستان انجام شده و با تأسیس آنها نیز موافقت شده است، اظهار کرد: پژوهشکده های علوم اعصاب، مراکز پیشرفته تحقیقات ژنتیک، اقلیم، سرطان و گرمایش زمین در این شهرستان تاسیس خواهند شد.

 

وی در ادامه سخنان خود گفت: ردیف بودجه دانشکده فناوری‌های نوین سبلان از دانشگاه محقق اردبیلی مستقل شده و وزارت علوم این دانشکده را به عنوان دانشگاه می شناسد.

 

وی با اشاره به امکانات دانشکده فناوری های نوین سبلان گفت: این دانشکده امکاناتی از قبیل ساختمان های آموزشی و ورزشی، سلف سرویس، مجموعه فرهنگی، خوابگاه 120 نفری، سایت کامپیوتر، کتابخانه و 13 مورد آزمایشگاه دارد.

 

* ضرورت‌ تشکیل ستاد راه اندازی دانشگاه در نمین

عزیزیان با بیان اینکه یکی از ضرورت‌های پیش‌رو تشکیل ستاد راه اندازی دانشگاه است، اظهار کرد: در حال حاضر 3/5 هکتار زمین داریم اما این مقدار برای دانشگاه کافی نبوده و حداقل 30 هکتار مورد نیاز است و مقدمات آن نیز انجام شده تا تامین شود.

 

وی افزود: در کل کشور تنها 150 دانشگاه سراسری وجود دارد که دانشگاه استان اردبیل نیز رتبه 17 را به خود اختصاص داده است.

 

وی گفت: وجود یک دانشگاه در سطح استان اردبیل نشان از مظلومیت آن بوده و تأسیس دانشگاه در نمین یک فرصت برای این شهرستان است.

 

انتهای پیام/*

دیدگاه‌ها

داداش وقتت و تلف نکن باندبازخانه ای باسم نمین به هیچ جا نمی رسد.
ارسال نظر